Voor de gemeente West Betuwe realiseerden we Brede School Cingelplein in Beesd. Het duurzame pand bestaat vrijwel geheel uit houtbouw en biobased materialen. Ook wisten we diverse materialen uit het vorige pand te hergebruiken.
In het nieuwe gebouw zijn de basisscholen De Lingelaar en St. Antonius, Kinderopvang KaKa en de bibliotheek gevestigd. Er zijn verbindingen gemaakt naar buurtcentrum Het Klokhuis en de sporthal.
Biobased bouwen en slim hergebruik
Het bijzondere ontwerp van RoosRos Architecten heeft een houten draag-, vloer- en dakconstructie en gevelelementen van houtskeletbouw. Mooi detail vormen de dragende kolommen onder het dak bij de entree, die dankzij ‘zijtakken’ op bomen lijken. Als binnenwanden hebben we interne houten stokkenwanden met hennepisolatie en plaatmateriaal van gerecyclede drinkpakken toegepast. De houten dakplaten komen uit onze eigen werkplaats, net als de kozijnen.
Diverse materialen uit het voormalige pand van De Lingelaar hergebruikten we in het nieuwe gebouw, zoals de houten dakbalken, voormalige plafondplaten en houten plafondlatjes. Natuurlijk bedachten we ook andere optimalisaties, samen met onze partners, zoals een gesloten in plaats van een open warmte-koudebron met duurzame en financiële voordelen.
Flexibel en toekomstbestendig
Brede School Cingelplein is energieneutraal en klimaatadaptief. Het gebouw heeft een losmaakbare opbouw om materialen in de toekomst een tweede leven te geven. De gevel is verplaatsbaar voor eventuele uitbreiding, gezien de geplande woningbouw in Beesd.
We realiseerden de nieuwbouw in minder dan een jaar. Samen met onze vaste partners hebben we een prachtig toekomstbestendig gebouw met vele natuurlijke materialen gerealiseerd. De duurzaamheidslat lag hoog en met elkaar hebben we veel bereikt. Daar zijn we trots op!